Kuidas valida poodi

Ainusarja kauplus, nt. kingapood,  (e.  spetsialiseeritud või erikauplus) on jaeettevõte, kus on võimalik muretseda vaid ühe sarja tooteid. Selle sortiment on kitsas, kuid sügavam mudelite, värvide, brändide osas, kuid hind on tihti kõrgem. See on tingitud rendihinnast ja hooajariskidest. Halva ilma korral ostetakse jalatseid vähem, rendikulud  aga jäävad.

Teine erikaupluste probleem on personaal, kes tingimata peab teile oma kauba maha müüma, tulu toob ainult kingade müük, selle pärast ostjale kõik “sobib”. Toimub mudelite defektide varjamine, *kunstnahast toodangut müüakse nagu natuuralsest nahast toodet*, naturaalse naha aroomiga lõhnastajad, mugavad tugitoolid, – see on kõik manipuleerimise võtted, mis sunnivad inimesi ostama.

Erikauplustes sageli kasutatakse sumetat valgust ja madalaid peegleid, milliseid ei luba terviklikult teie välimust hinnata, seega sobivust ja isegi toode vajadust. Pärast kodus te saate aru, et teil lihtsalt pole jalanõusid millegiga kanda, pood aga tagasi kaupa ei võta, parimal juhul vahetab välja. Muidugi! Raha on juba kasutatud rendikulude katteks, sest tavaliselt kingapoed omavad väga suuri rendipindu.

Laiasortimendiga kauplused omavad esimapilgul kitsamat sortimendi võrreldes spetsialiseerunud kaplusetega, näidiseks jällegi võtame jalanõud. Laiasortimendiga kaupluses on tavaliselt kogu kauba valik (suurused, mudelit jne) laos või abiruumis, sortiment on tegelikult rikkalik. Laiasortimendiga kauplustele on iseloomulik lai sortiment, mis tagab omanikele kindla sissetuleku ja prognoositava tulu, sõltumata hooajast ja nõudlusest. Keegi kindlasti midagi ostab, müüjatel pole vajadust, vaid sellepärast, et müüjal ei ole eesmärk aktiivselt müüa kaupu.

Sellistes kauplustes on müüjad konsultandi rollis, kes koos kliendiga selgitavad välja tema vajadused ning aitavad soove täpsustada, nad pakuvd valida komplektidena: kingad, kleit, kott, aksessuaarid… Te ei pea ostma, vaid teil on hea võimalus proovida ja vaadata end proovikabiinis suurest peeglist heas valguses. Ja hinnast… Võrreldes erikaplustest laiasortimendiga pood müüb sama kaupa 25-30% soodsam, selle võimaldab nendele sortiment: kui te ei osta näiteks jalatseid, ostate tõenäoliselt midagi muud, kahjumit pole.

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.

This site is registered on wpml.org as a development site.